nemo

21. března 2007 v 16:38 | majitelka blogu |  Hledá se Nemo

Hledá se Nemo-popis filmu

Hledá se NemoStudio Pixar již přišlo s dalším výborným animovaným filmem, v němž oranžová rybička se jménem Marlin vyplouvá do širého oceánu hledat do světa oranžovou jinou rybičku, svého syna Nema.

Marlin přišel o svoji manželku (obřad tedy ve filmu nebyl…) a 400 dětí po útoku žraloka. Zůstal mu jenom Nemo a strach z okolního oceánu a z toho pramenící starostlivost o svého jediného potomka. Jednoho ošklivého dne ale Nema uloví potápěč-zubař a odpluje s ním do Sydney, do své ordinace. Utrápený Marlin přemůže strach a vydává se v jeho stopách. Ve filmu sledujeme jak Marlina, tak osudy Nema.
A právě v obrázcích ze zubní ordinace se propojuje lidský svět s rybím nejvíce. Vidíme zde běžné předměty a ryby v akváriu a pelikán, co za nimi létá na návštěvu, diskutují fundovaně o dentistických metodách. Asi by podle těch odborných řečí dokázali provést zubařský zákrok, jen kdyby dostali vrtačku do ploutví.
Hledá se NemoKaždý má šanci najít si svého kresleného oblíbence. Když to nebude nikdo z akvária, tak to bude některý z tvorů žijících v oceánu. Marlina doprovází po celou dobu rybka Dory, která je pro svoji zapomnětlivost zdrojem legrace. Kromě toho, že neustále zapomíná, že Marlin hledá svého syna, má na svědomí pro mě nezapomenutelnou scénu, kdy mluví velrybštinou, plejtváčtinou a dalšími velrybími dialekty. Milými vložkami jsou hejno rybiček, které doprovázejí svou řeč seskupováním se a tvarováním podle toho, co chtějí právě sdělit, pelikán-sympaťák, co se snaží pomoci hrdinovi Marlinovi, nebo parta želv, které se vyblbnou ve VAP, čili východoaustralském proudu. Pro mě jednoznačnou jedničkou je žralok Bruce, který slíbil, že "ryba je kámoš, ne žrádlo", a už tři týdny nepozřel ani kousek rybího masa, i když, jak sami uvidíte, jeho mysl se s tím ještě úplně nevyrovnala..
Hledá se NemoZlo zde představují nejen obyčejné mořské obludy jako žraloci a medúzy, případně kouzelně přiblblí rackové, ale hlavně neteř zubaře Darla. Ta je postrachem všech rybiček v akváriu, protože se k nim chová mírně řečeno neuctivě. Osud Káji mají všichni ještě v živé paměti… ("Chudák Kája. Odešel na věčnost porcelánovým expresem."). Šéfem akvárka je Gill, který se podobně jako Nemo narodil v moři a pokouší se neustále z akvárka utíkat (nebo uplavávat, jak chcete), aby moře zase spatřil. Mimochodem, jeho plán opuštění ordinace je opravdu brilantní. Je nutné ho realizovat rychle, Darla má totiž dostat Nema k narozeninám…
A na závěr? Co je na závěr? Poslední scéna rozhodně nasazuje filmu korunu, ale já nebudu ani naznačovat. A taky: neodcházejte před skončením titulků. Nemůžete snad očekávat, že by Pixar nedal nic vtipného do závěrečných titulků. Není to tak k potrhání jako titulky u Příšerek s.r.o., ale rybičky si plujou vesele i po skončení filmu.
Hledá se NemoNebojte se, nudou neumřete; budou tam momenty (a bude jich spousta), kdy se budete smát na celé kolo. Příběh je zaměřený především na děti, ale perfektní animaci si užije každý.Hledá se Nemo je jako celek dobrý film. Takže: Podívejte se. Nebo: " Moj, moj, moj, moj, moj!!!" :-)
Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, anglicky
Titulky: české
Žánr: animovaný, rodinný, pohádka
Jiné: USA 2003; 96min; 16:9


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 majitelka blogu majitelka blogu | E-mail | Web | 26. března 2007 v 15:51 | Reagovat

tak co libi??????????????

2 akcinka akcinka | 30. května 2007 v 20:00 | Reagovat

no jasne...

tento blog je NEEJ na světě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama