HIP HOP

13. července 2007 v 9:17 | majitelka blogu |  hip hop
HIP HOP DANCE
Hip Hop dance se vyznačuje zejména svojí originalitou. Neexistují zde žádné předepsané prvky nebo vazby, zkrátka každý může tančit Hip Hop tak, jak ho cítí. Je mnoho různých Hip Hopových tanečních stylů, z nichž se každý vyznačuje něčím jiným. Základními směry jsou Old School (stará škola) a New School (nová škola)

Old School - tento směr se tančí již od počátku vzniku Hip Hopové kultury a není tedy divu, že většina pohybů pochází z breakingu (b-boyngu). Tančí se tedy na breakbeatovou muziku, kde je tempo mnohem svižnější než u New School. Asi nejvíce si tanečníci oblíbili techniky Lockin´, Footwork nebo Uprock, které se stále často objevují na tanečních parketech a dokážou zvedat lidi ze sedadel.

New School - postupem času, zhruba v polovině 80tých let se však Hip Hopová hudba začínala měnit Zpomalovala se a tak se Old Schoolové tancování dost dobře nehodilo do nových rytmů, ale i charakter hudby se změnil až do té podoby, jak jej známe dnes. Bylo tedy na čase přijít s něčím novým.
Hip Hoppeři se toho velmi rychle ujali a tak se objevovaly nové styly ze všech stran. Ve světě tento vývoj podpořily hlavně videoklipy některých skupin jako Snap nebo MC Hammer a podobně, ve kterých se objevovaly první nejjednodušší pohyby nové školy. Vývoj však jde stále rychleji a dnes již máme skutečně nepřeberné množství různých tanečních technik nové školy, které se vlastně ani nedají nijak pojmenovat. Dnes má již téměř každá Hip Hopová píseň jiný charakter a práce s hudbou je na tom to nejdůležitější. New School se zkrátka dá tancovat mnoha způsoby a tak taneční prvky a vazby závisejí zcela na cítění tanečníka nebo choreografa a samozřejmě na charakteru hudby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama