manikůra

27. října 2007 v 22:53 | majitelka blogu |  oblečeni a image
pár slov o manikůře

Novinky v manikúře

V současné době je kladen důraz na přirozenost. Svítivě oranžový a sytě modrý lak by vaši image pohřbil. Přetrvává trend francouzské manikúry, která působí jemně a upraveně. Konečky nemusí být pouze bílé, ale nanášet můžete také průsvitnou a jemnou modrou či zelinkavou. Nosí se také nehty ozdobné kamínky a flitry. Dobře uděláte, pokud si drápky nalakujete zemitými tóny.

Top trendy jsou černá, rudá, vínová a případně fialová. Pokud si vyberete mezi nabízenými barvami tmavé odstíny, je důležité dbát na to, abyste nechodila s oprýskaným lakem. Sebemenší odloupnutí je u výrazných barev vidět mnohem více než u jemných odstínů. Nehet pak vypadá neupraveně, a proto pokud můžete, noste s sebou lahvičku laku a případný kaz přemalujte.
Barvy jsou jasné, ale jaký tvar a délka, je ta pravá pro letošní podzimní dny? Už delší dobu můžeme sledovat návrat zkracování. Nejideálnější délka je dle manikérek 2-3 mm přesahu přes prst. To umožňuje bezproblémovou práci na počítači a doma. Tvar nehtu by měl vycházet z tvaru prstu a nehtového lůžka.

Co je každopádně mimo, jsou nehty do špičky. Na výběr tedy máte mezi nehty rovnými a do obloučku. Výhodou rovného zastřižení je lepší ochrana před lámáním a zátrhy. Nehet je "stabilnější" a déle vám vydrží. U drápků do obloučku, které sice oproti hranatým působí přirozeněji, hrozí větší riziko zátrhů a zlomení.

Jestli váháte nad barvami, protože máte raději lak průhledný, vzpomeňte si, že černou nosil už v 70. letech Freddie Mercury a David Bowie a z toho důvodu není černá na nehtech novinkou. Abyste nevypadala jako Marilyn Manson nebo Drákula, dbejte na uvedenou krátkou délku. Dlouhé drápy by vypadaly hrozivě.

Nakoukněte na zahraniční webové stránky nebo do cizích časopisů a uvidíte, že dámy jako je Sarah Michelle Gellar, Lindsay Lohan, Mischa Barton, Jessica Simpson nebo Nicole Richie už černému trendu podlehly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama